Program festivalu

Design/Architektúra

Carmelo Bagliva, Carlo Prati, Beniamin Servino

Atlantide - výstava architektonických nákresov

3. Jún - 17. Jún 2016
Čas: Od 12:00 do 20:00
Miesto: Dvorana Ministerstva Kultúry SR
Adresa: Nám. SNP 33 , 811 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Casa dell'architettura di Roma, Ministerstvo kultúry SR

Kurátor: Giorgio de Finis
Úvahy troch architektov o spôsobe prekonávania hraníc pominuteľnej, funkcionalistickej architektúry, zameranej na prítomnosť; 

Generácie mladých architektov už niekoľko desaťročí objavujú príťažlivosť architektonických kresieb. Úvahy troch vystavujúcich architektov spadajú do kontextu prekonávania hraníc pominuteľnej, funkcionalistickej architektúry, zameranej na prítomnosť; sú predstaviteľmi hľadania nových významov v architektonickom procese práve v tejto historickej dobe, kedy sa napĺňa predtucha, že ľudské ambície prekonať prírodu sú odsúdené na zánik. Tri, navzájom veľmi odlišné príspevky sa rodia z výskumu vyprovokovaného otvorenou kritikou momentálneho trendu zbavovania sa zodpovednosti architektúry stojacej voči kultúrnej a humánnej celistvosti a vysielajú jasný odkaz v prospech novej architektonickej krásy (voľne prevzaté z úvodu Franca Puriniho ku katalógu "Carmelo Baglivo, Carlo Paati, Beniamino Servino Atlantída").

Pia 14. Feb 2020

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.