Program festivalu

Film

Talianska filmová klasika v novom šate

Cinevitaj

6. Jún - 22. Jún 2017
Čas: Od 21:00 do 21:00
Miesto: Divadlo Aréna
Adresa: Viedenská cesta 10 , 851 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Divadlo Aréna, Cineteca di Bologna, Surf film, Intramovies, Minerva Pictures
Lístky: V predaji tu

Cineteca di Bologna sa v posledných rokoch venuje obnove filmových kópií prostredníctvom digitálnych technológií, ktorá im dodáva doposiaľ nepoznaný jas a ostrosť. Veľké filmové klasiky sa tak opäť vracajú do kinosál, pretože len zdieľaný zážitok na veľkom plátne dokáže týmto filmom vrátiť autentickú vizuálnu krásnu, vášnivé emócie a zábavu, radosť a chvenie v tom pravom slova zmysle.

DCP (it/sk/eng)
06. 06. SVIATOČNÁ JAZDA (r. D. Risi, 1962, 108´, č/b)
S Vittoriom Gassmannom a Jean-Louis Trintignantom

Bruno Cortona, extrovertný a povrchný štyridsiatnik, sa vo vyľudnenom Ríme uprostred augusta, na sviatok Nanebovzatia, náhodne stretáva s plachým a usilovným študentom Robertom Marianim, ktorého presvedčí, aby sa k nemu pridal na výlet automobilom. Na pochopenie Talianska 60´rokov (a nielen) je tento film lepší, než učebnice dejepisu..

10. 06. MANŽELSTVO PO TALIANSKY (r. V. De Sica, 1964, 104´)
so Sofiou Loren a Marcellom Mastroiannim

Bývalá prostitútka Filumena Marturano bola po dlhé roky Domenicovou slúžkou-milenkou v snahe stať sa jeho manželkou predstiera, že je na smrteľnej posteli. Domenico si však podvod všimne a svadbu zruší.

13. 06. KONFORMISTA (r. B. Bertolucci, 1970, 112´)
S Jean-Louis Trintignantom a Stefaniou Sandrelli

Film natočený podľa románu Alberta Moraviu je viaczmyselný a sofistikovaný, pričom zobrazuje fašizmus ako „smrteľnú chorobu“ strednej triedy.

22. 06. SLADKÝ ŽIVOT (r. F. Fellini, 1960, 178´, č/b)
s Marcellom Mastroiannim a Anitou Ekberg

Fellini priznáva vlastnú krízu (ktorá je epochálnou krízou), pričom prepožičiava hlas svojmu vernému alter egu, Mastroianimu, ktorého vedie cez lyricky bezútešnú fresku večného mesta. Majstrovské dielo

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.