Archív

Hudba

Avion Travel

Avion Travel: otvárací koncert

Pia 7. Jún 2019
Čas: 21:30
Miesto: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
Adresa: Mýtna 1 , 811 05 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: rtvs,

Legendárne talianske hudobné zoskupenie pôsobí na jazz-popovej scéne od osemdesiatych rokov, ako jedno z najvýznamnejších v tomto žánri. V roku 2000 sa ich pieseň Sentimento stala víťaznou skladbou Festivalu Sanremo a skupina získala zároveň aj Cenu kritiky. Sú autormi rôznych skladieb pre rozhlas, televíziu, divadlo a film. Môžu sa pochváliť spoluprácou s umelcami takých mien ako Paolo Conte, Enzo Avitabile či Andrea Bocelli. Spevák a líder skupiny je charizmatický Peppe Servillo, brat oscarového herca Toni Servilla. Počas svojej dlhej kariéry spolupracovali aj s newyorským producentom Artom Lindsayom, jedným z otcov newyorskej no wave scény, z ktorej vyšli aj Sonic Youth alebo Lydia Lunch, významná je aj dnes už historická spolupráca s osobnosťami ako David Byrne, Ryuichi Sakamoto, Caetano Veloso a Marisa Monte.

Avion Travel pravidelne vystupujú na hudobných festivaloch v Taliansku a zahraničí. Na Slovensko prichádzajú prvýkrát a predstavia sa v aktuálnej zostave:

Peppe Servillo (spev)
Peppe D’Argenzio (spev a saxofón)
Flavio d’Ancona (spev a vibrandoneon)
Duilio Galio (klavír, syntetizátor a spev)
Ferruccio Spinetti (kontrabas, elektrická basová gitara a gitara)
Mimmo Ciaramella (bicie nástroje)

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.