Archív

Literatúra / Výtvarné umenie

Bratislavský knižný festival

2. Jún - 6. Jún 2016
Čas: 12:00
Miesto: Zichyho palác
Adresa: Ventúrska 7 , 811 01 Bratislava
Organizátori: Brak
V spolupráci: IIC Bratislava

Témou tretieho ročníka festivalu, venovaného malým a stredným knižným tvorcom, bude „krajina“. Festival bude pozostávať z rôznych podujatí, ako výstava kníh, čítania, stretnutia s autormi a koncerty. BRaK ponúkne v spolupráci s festivalom talianskej kultúry na Slovensku „Dolce Vitaj“ niekoľko stretnutí s talianskou literatúrou:

piatok, 3. 6. o 18.00 - vernisáž výstavy známeho českého ilustrátora Miroslava Šaška, ktorý predstaví svoj cyklus s názvom „To je Rím“, ktorým hravou formou približuje reálie večného meste;

sobota, 4. 6. o 16.00 sa uskutoční prednáška talianskeho spisovateľa Giuseppe Lupa, autora knihy „Atlas imaginárnych miest“, ktorý vystúpi na tému „Písanie ako tvorba nových svetov“;

sobota, 4. 6 o 17.00 diskusia venovaná fiktívnym svetom, ktoré sa zvlášť významne zapísali do dejín súčasnej literatúry, a to prostredníctvom diel „Neviditeľné mestá“Itala Calvina„Dejiny imaginárnych krajín a miest“ Umberta Eca. O týchto dvoch velikánoch talianskej literatúry sa budú rozprávať: publicista Michal Havran, prekladateľ Stanislav Vallo, filozof Marek Debnár a ilustrátorka Daniela Olejníková.

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.