Program festivalu

Literatúra

Marco Missiroli

Marco Missiroli: Vernosť

Str 9. Jún 2021
Čas: 20:00
Miesto: online: YouTube a Facebook IIC
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Slovart, Kníhkupectvo Martinus

Marco Missiroli v  (online) rozhovore so Zuzanou Golianovou.

Za svoj posledný román Vernosť (Fedeltà, Einaudi, 2019) získal Premio Strega giovani, Vydavateľstvo Slovart ho v minulom roku prinieslo na slovenský knižný trh v preklade Františka Hrušku.

Marco Missiroli (Rimini, 1981) žije a pracuje v Miláne. Jeho prvý román Senza coda (Fanucci, 2005) získal cenu Campiello ako najlepší literárny debut. Vo vydavateľstve Guanda vydal Il buio addosso (2007), Bianco (2009), Il senso dell'elefante (2012, cena Campiello 2012, cena Vigevano a cena Bergamo). Vo Feltrinelli vydal Atti osceni in luogo privato (2015, cena Mondello). Píše pre denník Corriere della Sera.

Sme si istí, že odolať pokušeniu znamená byť verní? A čo ak odmietnutie znamená podviesť v najhlbšom vnútri samého seba? Vernosť je kotva, ktorá nám ponúka bezpečie na rozbúrenom mori, je zrkadlo, do ktorého dennodenne hľadíme v snahe nájsť svoje vlastné ja.  Marco Missiroli sa svojim rozprávaním vnára do sŕdc svojich literárnych postáv: jeho, jej, toho druhého, tej druhej. Nášho vlastného. Pripravte sa na to, že si možno prečítate vlastný príbeh. Misssiroli vo svojich dielach často vstupuje do súkromia protagonistov, aby ich vzápätí uviedol na javisko, kde ich sleduje publikum, aj keď tam zdanlivo nikoho niet.

Zuzana Golianová je rozhlasová publicistka.  Vyštudovala divadelnú dramaturgiu na VŠMU,  štyri roky viedla komunikačné oddelenie SND a stála pri zrode bratislavskej Kunsthalle.  Poslucháčom sa prihovára z rozhlasovej stanice Devín a pod značkou barsdobrýchýr spolupracuje pri organizovaní rôznych kultúrnych podujatí, vrátane festivalu Dolce vitaj. V roku 2013 je vyšla vo Vydavateľstve Marenčin kniha poviedok Ako z cukru. 

Podujatie s konzekutívnym tlmočením do slovenčiny.

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.