Program festivalu

Literatúra

Paolo Giordano

Literárne stretnutie: Požierači neba

Uto 11. Jún 2019
Čas: 20:00
Miesto: Kníhkupectvo Martinus
Adresa: Obchodná 516 , 811 06 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Vydavateľstvo Slovart, Kníhkupectvo Martinus

Obľúbený taliansky spisovateľ Paolo Giordano sa vracia do Bratislavy, aby predstavil v kníhkupectve Martinus slovenský preklad svojho najnovšieho románu Požierači neba (Slovart, preložila Mária Štefánková).

Kniha vyšla v Taliansku v máji 2018 a stala sa hneď bestsellerom. Prestížny denník Corriere della Sera ju zaradil na druhé miesto v rebríčku Top Ten literárnych diel roku 2018. 

Požierači neba je kniha o ľudskej potrebe prekračovať hranice, ale zároveň aj patriť niekam a niekomu. V strede príbehu sú mladí ľudia plní života, ktorí všetko poznajú, no napriek tomu sa nedokážu s ničím identifikovať. Chlapci a dievčatá, ktorí sú jednou nohou ešte v starom miléniu, druhou už v budúcnosti, kde zúfalo hľadajú oheň, čo ich udrží pri živote. Autor rozpráva o láske, o bolesti, o potrebe nájsť zmysel života.

Paolo Giordano debutoval v roku 2008 s knihou Osamelosť prvočísel, ktorá hneď získala dve najprestížnejšie talianske literárne ceny: Premio Strega a Premio Campiello (v kategórii prvotina). Román zožal obrovský úspech a onedlho sa dočkal filmového spracovania v réžii Saveria Costanza. Ďalšie Giordanove romány Ľudské telo (Slovart, 2014), Čierna a strieborná (Slovart, 2015), boli veľmi dobre prijaté čitateľmi po celom svete.

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.