Program festivalu

Literatúra

Paolo Giordano

Literárne stretnutie: Požierači neba

Ut 11. Jún 2019
Čas: 18:00
Miesto: Kníhkupectvo Martinus
Adresa: Obchodná 516 , 811 06 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Vydavateľstvo Slovart, Kníhkupectvo Martinus
Vstup: Voľný

Obľúbený taliansky spisovateľ Paolo Giordano sa vracia do Bratislavy, aby predstavil v kníhkupectve Martinus slovenský preklad svojho najnovšieho románu Požierači neba (Slovart, preložila Mária Štefánková).

Kniha vyšla v Taliansku v máji 2018 a stala sa hneď bestsellerom. Prestížny denník Corriere della Sera ju zaradil na druhé miesto v rebríčku Top Ten literárnych diel roku 2018. 

Požierači neba je kniha o ľudskej potrebe prekračovať hranice, ale zároveň aj patriť niekam a niekomu. V strede príbehu sú mladí ľudia plní života, ktorí všetko poznajú, no napriek tomu sa nedokážu s ničím identifikovať. Chlapci a dievčatá, ktorí sú jednou nohou ešte v starom miléniu, druhou už v budúcnosti, kde zúfalo hľadajú oheň, čo ich udrží pri živote. Autor rozpráva o láske, o bolesti, o potrebe nájsť zmysel života.

Paolo Giordano debutoval v roku 2008 s knihou Osamelosť prvočísel, ktorá hneď získala dve najprestížnejšie talianske literárne ceny: Premio Strega a Premio Campiello (v kategórii prvotina). Román zožal obrovský úspech a onedlho sa dočkal filmového spracovania v réžii Saveria Costanza. Ďalšie Giordanove romány Ľudské telo (Slovart, 2014), Čierna a strieborná (Slovart, 2015), boli veľmi dobre prijaté čitateľmi po celom svete.

Pi 14. Feb 2020

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.