Program festivalu

Výtvarné umenie

Emilio Isgrò

Emilio Isgrò: autorská výstava

18. Máj - 18. Jún 2017
Čas: Od 19:00 do 20:00
Miesto: Považská galéria umenia
Adresa: Štefánikova 2 , 010 01 Žilina
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Archivio Carlo Palli, Považská galéria umenia, Žilinský samosprávny kraj,

Diela zo zbierky Carla Palliho. 

Kurátorka: Laura Monaldi

Podujatie sa koná pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča a pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára

V roku 80. narodenín tohto významného umelca, ktorý sa narodil v mestečku Barcellona Pozzo di Gotto na Sicílii, organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave v spolupráci s archívom Carla Palliho v Prate a Považskou galériou umenia v Žiline jeho prvú autorskú výstavu na Slovensku.  

Emilio Isgrò je konceptuálny umelec a maliar – rovnako však aj básnik, spisovateľ, dramaturg a režisér. Od šesťdesiatich rokov po súčasnosť sa tvorba Emilia Isgrò stala jednou z najoriginálnejších a najrevolučnejších, vďaka nej sa niekoľkokrát predstavil na Benátskom bienále (v rokoch 1972, 1978, 1986, 1993) a získal prvú cenu na bienále v brazílskom San Paolo (1977). Isgrò je na medzinárodnej úrovni jedným z najznámejších a najoceňovanejších predstaviteľov súčasného talianskeho umenia. Medzi jeho najvýznamnejšie cykly patria „vymazania“.

Pia 14. Feb 2020

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.