Program festivalu

Divadlo

Emma Dante

Emma Dante: Zodratá z kože

Str 6. Jún 2018
Čas: 21:00
Miesto: Štúdio Slovenského národného divadla
Adresa: Pribinova 17 , 819 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: SND

Emma Dante je jednou z najpozoruhodnejších osobností súčasného talianskeho divadla. Jej hry odkrývajú tému rodiny, jej vzťahov a úpadku prostredníctvom poetiky napätia a šialenstva, ktorá je nakoniec vždy korunovaná humorom.

Divadelná inscenácia Zodratá z kože je voľnou adaptáciou jednej z rozprávok talianskeho barokového spisovateľa Giambattistu Basileho zo zbierky Lo cunto de li cunti, ktorého očarujúci a sofistikovaný svet vychádza z ľudových rozprávok a príbehov prostého ľudu. Neapolské nárečie jeho postáv, plné žargónu, prísloví a ľudových invektív sa svojou formou i obsahom pohybuje na hranici medzi komédiou dell’arte a shakespearovskými dialógmi. Predstavenie malo premiéru v lete 2017 na 60. ročníku Festivalu dvoch svetov v Spolete. Herci, ktorí sa podľa tradície barokového divadla predstavia v ženských úlohách, sú dlhoročnými spolupracovníkmi Emmy Dante a majú za sebou aj účinkovanie vo filmoch: Salvatore D’Onofrio, nar. 1951 v Mugnano (Na): Ukradnuté detstvo, r. Andrea a Antonio Frazzi; Božský, r. Paolo Sorrentina; Fortapàsc, r. Marco Risi; Milionári, r. Alessandro Piva.
Carmine Maringola, nar.1974 v Neapole: Via Castellana Bandiera, r. Emma Dante; Láska neodpúšťa, r. Stefano Consiglio

text a réžia: Emma Dante
hrajú: Salvatore D’Onofrio, Carmine Maringola
scéna a kostýmy: Emma Dante
svetlá: Cristian Zucaro

(it, sk)

Pia 14. Feb 2020

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.