Program festivalu

Hudba

Simone Salvatori: spev, akustická gitara; Andrea Freda: perkusie; Francesco Conte: gitara; Daniele Raggi: basgitara

Spiritual Front

štv 13. Jún 2024
Čas: 19:00
Miesto: Veľká sála Slovenského rozhlasu
Adresa: Mýtna 1 , 811 07 Bratislava
Organizátori: Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave
V spolupráci: Slovenský rozhlas
Vstup: vstup voľný do naplnenia sály

Spiritual Front je talianska neofolková hudobná skupina, ktorá vznikla v Ríme v roku 1999.

Ich hudba v mnohom pripomína tvorbu Nicka Cavea, Swans či The Smiths, využíva prvky etno a rómskej hudby, rocku, tanga, country music, čím vytvára jedinečný hudobný mix, vďaka ktorému sa kapela stala jedným z najuznávanejších talianskych telies vo sfére alternatívnej hudby.

Album Armageddon Gigolo (2006) vznikal v Herzog Studio, v ktorom nahrával Abel Ferrara hudbu do svojich filmov, a spolupracovali na ňom niektorí členovia orchestra Ennia Morriconeho. Tieto súvislosti len podčiarkujú silný vzťah členov kapely ku kinematografii (predovšetkým k tvorbe Pasoliniho, Fassbindera, Martina Scorseseho, Luchina Viscontiho a všeobecne k westernovým filmom Sergia Leoneho).

Ich hudba bola použitá v americkom televíznom seriáli Las Vegas a v thrilleri Saw II – Hra o prežitie, využívajú ju mnohí tvorcovia krátkych filmov.

V pribehu svojej kariéry kapela hrala v mnohých krajinách sveta a na významných hudobných festivaloch ako Wave Gotik Treffen či Heineken Jammin Festival. Hrali ako jediná talianska kapela v legendárnej nemeckej televíznej show Rockpalast, kde účinkovali aj také hviezdy ako David Bowie, U2, Oasis, Guns and Roses a ďalší. Ich ostatný album z roku 2023 je poctou anglickej kapele The Smiths.

https://www.youtube.com/watch?v=s90ki0r-J_I

https://www.youtube.com/watch?v=la3487m7T6w

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.