Program festivalu

Hudba

ANIELLO DESIDERIO, CARLO CURATOLO

Gitarový festival K. Mertza

19. Jún - 20. Február 2019
Čas: Od 21:00 do 20:00
Miesto: Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca
Adresa: Primaciálne námestie 1 , 811 01 Bratislava
Organizátori: Gitarový festival Karola Mertza
V spolupráci: IIC Bratislava

V rámci aktuálneho ročníka Festivalu J.K. Mertza vystúpia dvaja talianski klasickí gitaristi: Aniello Desiderio a Carlo Curatolo 

Aniello Desiderio sa narodil v Neapole v roku 1971, klasickú gitaru začal študovať ako šesťročný. Jeho učiteľmi boli Pietro Piscitelli, Bruno Battisti D’Amario a Stefano Aruta; niekoľko rokov navštevoval majstrovské kurzy kubánskeho skladateľa Lea Brouwera. V roku 1992 ukončil s vyznamenaním štúdium na Konzervatóriu A. Vivaldiho v Alessandrii. Prvý krát verejne vystupoval ako 8-ročný, pričom vďaka svojmu výnimočnému talentu zožal taký úspech, že hudobní kritici sa o ňom začali vyjadrovať ako o “zázračnom dieťati”. Počas svojej kariéry koncertoval v mnohých krajinách sveta a získal 18 prvých cien na medzinárodných a národných súťažiach.

Carlo Curatolo sa narodil v meste Grottaglie (TA) v roku 1988. Základy hry na klasickú gitaru si osvojil vo veľmi mladom veku a ako 15-ročný sa už zaujímal o klasický repertoár. Zásadný vplyv na jeho hudobnú formáciu malo štúdium u majstrov ako Ciro Galeone a Pino Forresu. V roku 2008 sa presťahoval do Ríma, kde neskôr získal diplom z fyziky na univerzite La Sapienza v Ríme. V roku 2010 pod vedením Francesca Taranta absolvoval s vyznamenaním Konzervatórium G. Paisiella v Tarante. Zúčastnil sa rôznych medzinárodných majstrovských kurzov. Získal ocenenia na viacerých národných a medzinárodných súťažiach.

Aniello Desiderio: 19.6.2019, o 19:00 hod., Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca v Bratislave

Carlo Curatolo: 20.6.2019, o 19:00 hod., Kostol klarisiek, Bratislava

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia
Hudba Spiritual Front Dátum: štv 13. Jún 2024 Čas: 19:00 Miesto: Veľká sála Slovenského rozhlasu

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.