Program festivalu

Literatúra

Dante Alighieri

Dante 700: Táňa Kusá a Miroslava Vallová

Pod 5. Júl 2021
Čas: 22:00
Miesto: online: YouTube a Facebook IIC
Organizátori: IIC Bratislava

„Božská komédia je kniha, ktorú by sme si mali všetci prečítať. Neurobiť to, znamená ochudobniť sa o najväčší dar, ktorý nám literatúra môže ponúknuť, odsúdiť sa na podivné odriekanie. Prečo si nedopriať radosť z čítania Komédie? Predovšetkým, nie je to ťažké čítanie. Zložité je to, čo je za ním: názory, diskusie, ale kniha sama o sebe je krištáľovo priezračná. A potom je tam hlavný hrdina: Dante, možno je to najsugestívnejšia literárna postava všetkých čias,“ to sú slovná argentínskeho nositeľa Nobelovej ceny za literatúru Jorgeho Luisa Borghesa, ktorý sa naučil danteovskú taliančinu v električke v Buenos Aires, čítaním anglického prekladu Božskej komédie a jeho porovnávaním s talianskym originálom.

Vypočujte si, čo si o Dantem a jeho diele myslia prekladateľka a prezidentka Spoločnosti Dante Alighieri Miroslava Vallová a literárna kritička a rozhlasová moderátorka Táňa Kusá.

Na kanáloch Facebook a Youtube IIC Bratislava. 

Podujatie je v slovenskom jazyku.

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.