Program festivalu

Literatúra

Silvia Avallone

Silvia Avallone: Odkiaľ je život dokonalý

Str 2. Jún 2021
Čas: 20:00
Miesto: online: YouTube a Facebook IIC
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Vydavateľstvo Inaque, Kníhkupectvo Martinus

Silvia Avallone v  (online) rozhovore s Dadom Nagyom.

Silvia Avallone (Biella, 1984) sa svojími románmi stala jednou z najpozoruhodnejších predstaviteliek súčasnej talianskej ženskej literatúry. Jej tretí román Odkiaľ je život dokonalý (Da dove la vita è perfetta, Rizzoli, 2017) vydalo v minulom roku Vydavateľstvo Inaque v preklade Ivany Dobrakovovej, kniha sa v krátkom čase dostala do povedomia širokej čitateľskej verejnosti.  Jej najnovší román Priateľstvo (Un'amicizia, Rizzoli) vyšiel v Taliansku v novembri 2020, pripravuje sa jeho televízne spracovanie a preklad do mnohých jazykov vrátane slovenčiny (Inaque).

Silvia Avallone vyštudovala filozofiu na univerzite v Bologni. Vydala zbierku poézie Il libro dei vent’anni (Edizioni della Meridiana, 2007), za ktorú získala cenu Alfonsa Gatta. Pre Reprey´s Film napísala publikáciu Un’attrice e le sue donne o herečke Anne Magnani (2008). V roku 2010 vyšla vo vydavateľstve Rizzoli jej prvotina Acciaio, za ktorú získala cenu Campiello za najlepší debut, cenu Flaiano a skončila druhá v prestížnej literárnej súťaži Premio Strega 2010. V roku 2013 vyšiel je druhý román Marina Bellezza a v roku 2017 vydalo vydavateľstvo Rizzoli jej tretiu knihu Odkiaľ je život dokonalý.

Kniha rozpráva príbeh lásky a opustenia, rodičov, ako ich vidia vlastné deti. Spleť očakávaní, rozhodnutí a odmietaní, ktoré sa navzájom letmo dotýkajú a odhaľujú do hĺbky, čo znamená byť matkami, otcami, deťmi. Ustavičný boj, hľadanie bezpečného miesta, kde sa možno uchýliť, aby sme sa ocitli inde. Silvia Avallone necháva, aby sila mladosti ovládla a premohla osud, ktorý prenasleduje tých, čo chcú byť odlišní. Sadnite si spolu s ňou a jej knihou na lavičku, zahľaďte sa do diaľky a možno zistíte, že miesto, odkiaľ je život dokonalý, skutočne existuje.

Dado Nagy je literárny publicista. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na mnohých literárnych reláciách v rozhlase a televízií, je moderátorom a organizátorom viacerých literárnych podujatí. Účinkoval v troch hrách divadla GUnaGU. Je spoluautorom (s Petrom Krištúfkom) projektu Rota pomalého nasadenia. Porotcom Anasoft litery bol v roku 2009 a 2020.

Podujatie s konzekutívnym tlmočením.

Pia 14. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.