Program festivalu

Divadlo

Roberto Latini

Roberto Latini: Pieseň piesní

Str 12. Jún 2019
Čas: 21:00
Miesto: Śtúdio SND
Adresa: Pribinova 17 , 819 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Slovenské národné divadlo, Eurokontext.sk, Fortebraccio Teatro Bologna

Antická poéma inšpirovaná biblickými motívmi v punkovej verzii Roberta Latiniho. Jeden z najsugestívnejších a najpoetickejších textov Svätého písma, ktorého autorstvo sa podľa niektorých zdrojov pripisuje kráľovi Šalamúnovi. Originálny text je istý druh svetského novomanželského duetu, ktorý má svoj literárny pôvod v starovekej Mezopotámii. Je rozdelený do ôsmych kapitol - dialógov medzi mužom a ženou, Šalamúnom a Sulammit. V skutočnosti však siaha omnoho ďalej. Sústreďuje sa na božský pôvod lásky, ktorá podľa rôznych, predovšetkým náboženských interpretácií, nachádza svoje naplnenie v láske medzi Ježišom a cirkvou a v božej láske k izraelskému ľudu. Aj predstavenie divadelného súboru Fortebraccio z Bologne sa snaží prekročiť túto hranicu a koncentrovať sa na vnútornú poetickú hodnotu slova, ktorú v sebe text ukrýva.

Predstavenie Pieseň piesní získalo v roku 2017 prestížne divadelné ocenenie UBU v dvoch kategóriách: najlepšia pôvodná hudbu pre Gianlucu Misitiho a najlepší herecký výkon pre Roberta Latiniho.

Divadelné predstavenie v rámci medzinárodného divadelného festivalu Eurokontext.sk.

Pia 14. Feb 2020

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.