Press kit

Fellini 100

Fellini 100

Milé kolegyne a kolegovia,

Kino Lumière uvedie ako súčasť prehliadky talianskych filmov Cinevitaj štyri vrcholné diela talianskeho režiséra Federica Felliniho. Zážitok z nich bude o to väčší, že všetky sa premietnu v digitálne reštaurovanej podobe v najväčšej kinosále Kina Lumière.

Prehliadku nazvanú Fellini 100, ktorá pripomína tohtoročné sté výročie narodenia režiséra, otvorí v stredu 15. júla 2020 o 19.30 hod. Sladký život (1960), jeden z najznámejších režisérových filmov. V Kine Lumière bude zároveň inštalovaná výstava Felliniho kresieb Kniha snov, ktorú už videli diváci v 37 mestách po celom svete.

Výstava Federico Fellini: Kniha snov je v Kine Lumière inštalovaná od 15. júla do 5. augusta. V rovnakom termíne sa koná aj prehliadka Fellini 100, každý zo štyroch filmov bude uvedený len na jednej projekcii, vždy v stredu o 19.30 hod. Podujatie pripravuje Taliansky filmový inštitút ako súčasť filmovej prehliadky Cinevitaj, organizovanej v rámci talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj, v spolupráci s Kinom Lumière.

V linku nižšie nájdete tlačovú správu, v ktorej sú všetky potrebné informácie a odkazy, pripájam aj fotografie z filmov, kresbu z výstavy i vizuál prehliadky Cinevitaj, pri ich publikovaní uveďte ako zdroj: Taliansky kultúrny inštitút.

Budeme Vám vďační za zverejnenie informácií o prehliadke a výstave, v prípade otázok sa na mňa môžete kedykoľvek obrátiť.

Prajem Vám príjemný deň,

Simona Nôtová

Press kit Fellini 100

Uto 14. Júl 2020
Podobné press kity
17 May. 2020 8 a 1/2 Federica Felliniho Vážené novinárky a vážení novinári, priaznivci talianskej kultúry,  festival talianskej kultúry DOLCE VITAJ nebude chýbať ani tohto roku. Organizátori flexibilne hľadali a hľadajú spôsob, ako aj v súčasných obmedzených podmienkach poskladať atraktívny program. Jeho spoločným menovateľom sa stáva fil
01 Jun. 2020 Fellini a sladký život Talianska Vážené novinárky a vážení novinári, priaznivci talianskej kultúry, nástup šesťdesiatych rokov v Ríme, časy ekonomického rozkvetu, filmových hviezd, paparazzov – to všetko zaznamenal nesmrteľný Federico Fellini vo svojom filme Sladký život. S ilustrátorom Milom Manarom ho spájalo úprimné priateľstvo,
01 Jun. 2020 Luca Matti – Proroctvá pre lepší svet Vážené novinárky a vážení novinári, priaznivci talianskej kultúry, počas koronakrízy zostal dva mesiace uzavretý vo svojom ateliéri a izolovaný od vonkajšieho sveta tvoril – taliansky vizuálny umelec Luca Matti z Florencie. Vo svojich dielach sa sústreďuje predovšetkým na vzťah medzi ľuďmi a mestami

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.