Napísali o nás

Neprečítať Božskú komédiu znamená zostať ochudobnený

Neprečítať Božskú komédiu znamená zostať ochudobnený

Dante Alighieri napísal jednu z najcitovanejších a pre umelcov najinšpiratívnejších kníh na svete, Božskú komédiu vo florentskom dialekte, aby jeho úvaha o otázkach etiky, pokání a hriechu zasiahla čo najširšie publikum. A o to sa snaží aj festival Dolce Vitaj, ktorý momentálne prebieha. Séria stretnutí sa začína už dnes o 20. h.

Pri príležitosti sedemstého výročia Danteho narodenia organizuje stretnutia so slovenskými umelcami a teoretikmi nad jeho významným dielom. Rozhodne ho netvorí len Božská komédia, Alighieri bol filozofom, politológom aj vedcom.

Na tému Dante dnes budú už dnes rozjímať divadelný režisér a herec Alessio Martinoli a pedagóg na Divadelnej fakulte VŠMU Michal Denci. V pondelok 28. júna sa prihovorí výtvarník Marek Ormandík, ktorý ilustroval slovenské vydanie Danteho Pekla. Ďalšími hosťami sú Miroslav Cipár (21. júna), výtvarník a ilustrátor nového vydania Božskej Komédie a 5. júla sa v on-line priestore rozhovoria Miroslava Vallová, prekladateľka a prezidentka Spoločnosti Dante Alighieri a literárna kritička Táňa Kusá.

Pravda, rt,  17.06.2021 14:00

Pi 18. Jún 2021
Podobné články
06 Mar. 2020 Ozveny Cinevitaj – to je Botticelli, Raffaello, Leonardo a Caravaggio Diváci filmovej prehliadky festivalu Dolce Vitaj prejavili v júni nečakaný záujem o kolekciu dokumentárnych filmov o veľkých talianskych umelcoch, a tak sa Taliansky kultúrny inštitút a Kino Lumière spojili, aby mohli ponúknuť Ozveny CINEVITAJ. V mesiaci august patria všetky štyri pondelkové večery
06 Mar. 2020 Festival Dolce Vitaj má za sebou jeden z najúspešnejších ročníkov Festival Dolce Vitaj má za sebou jeden z najúspešnejších ročníkov v dvanásťročnej histórii. Z Talianska pricestovalo až 25 umelcov z rôznych oblastí umenia a kultúry, návštevnosť podujatí prekročila očakávania organizátorov. Najviac u divákov zarezonovala filmová prehliadka Cinevitaj s podtitulom „V

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.