Archív

Design/Architektúra

Carmelo Bagliva, Carlo Prati, Beniamin Servino

Atlantide - výstava architektonických nákresov

3. Jún - 17. Jún 2016
Čas: Od 12:00 do 20:00
Miesto: Dvorana Ministerstva Kultúry SR
Adresa: Nám. SNP 33 , 811 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Casa dell'architettura di Roma, Ministerstvo kultúry SR

Kurátor: Giorgio de Finis
Úvahy troch architektov o spôsobe prekonávania hraníc pominuteľnej, funkcionalistickej architektúry, zameranej na prítomnosť; 

Generácie mladých architektov už niekoľko desaťročí objavujú príťažlivosť architektonických kresieb. Úvahy troch vystavujúcich architektov spadajú do kontextu prekonávania hraníc pominuteľnej, funkcionalistickej architektúry, zameranej na prítomnosť; sú predstaviteľmi hľadania nových významov v architektonickom procese práve v tejto historickej dobe, kedy sa napĺňa predtucha, že ľudské ambície prekonať prírodu sú odsúdené na zánik. Tri, navzájom veľmi odlišné príspevky sa rodia z výskumu vyprovokovaného otvorenou kritikou momentálneho trendu zbavovania sa zodpovednosti architektúry stojacej voči kultúrnej a humánnej celistvosti a vysielajú jasný odkaz v prospech novej architektonickej krásy (voľne prevzaté z úvodu Franca Puriniho ku katalógu "Carmelo Baglivo, Carlo Paati, Beniamino Servino Atlantída").

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.