Archív

Móda

Max Botticelli

Podoby talianskej módy, tvary a emócie v neustálom vývoji

2. Jún - 18. Jún 2017
Čas: Od 19:00 do 20:00
Miesto: Dvorana Ministerstva kultúry
Adresa: Námestie SNP 33 , 811 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Fashion live!, Ministerstvo kultúry SR,

Max Botticelli je taliansky módny fotograf, ktorý pracuje pre prestížne módne značky a návrhárov ako Giorgio Armani, Gianfranco Ferrè, Iceberg, Antonio Marras, Valentino, Kenzo, Alidiomichelli, Albino, Monvieve, Renato Balestra, Gattinoni e Romeo Gigli. Výstava je výberom z tvorby fotografa, ktorá zachytáva premeny a rôzne podoby talianskej módy.

Max Botticelli vyštudoval dejiny a teóriu filmovej tvorby na Univerzite La Sapienza v Ríme. Jeho divadelné e filmové poznatky sa stali základom ďalšieho štúdia fotografickej tvorby a umeleckého jemnocitu, predovšetkým pri zachytávaní sveta módy. Keď odhalil experimentálne možnosti fotografie, presťahoval sa do Milána, kde začal v roku 1999 pracovať pre Superstudio 13. Bolo to obdobie definovania jeho vlastného umeleckého štýlu ako aj záujmu o svet módy. Botticelliho tvorba, vo veľkej miere ovplyvnená štýlom 70-tych a 80-tych rokov, je charakteristická expresívnymi formami týchto období, ktoré pretvára a interpretuje pohľadom dneška. Počas svojej úspešnej kariéry spolupracoval s módnymi domami a návrhármi ako Giorgio Armani, Gianfranco Ferrè, Iceberg, Antonio Marras, Valentino, Kenzo, Alidiomichelli, Albino, Monvieve, Renato Balestra, Gattinoni a Romeo Gigli.

V roku 2012 Botticelli pracoval pre Agentúru Fisheye z Milána a pre mnohé periodiká ako Repubblica, Cosmopolitan, Vogue italiana e D.

Založil Studio 14 v Miláne a produkčnú spoločnosť Moonlight, so sídlom v Miláne a Londýne.

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.