Archív

Výtvarné umenie

Emilio Isgrò

Emilio Isgrò: autorská výstava

18. Máj - 18. Jún 2017
Čas: Od 19:00 do 20:00
Miesto: Považská galéria umenia
Adresa: Štefánikova 2 , 010 01 Žilina
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Archivio Carlo Palli, Považská galéria umenia, Žilinský samosprávny kraj,

Diela zo zbierky Carla Palliho. 

Kurátorka: Laura Monaldi

Podujatie sa koná pod záštitou ministra kultúry Slovenskej republiky Mareka Maďariča a pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára

V roku 80. narodenín tohto významného umelca, ktorý sa narodil v mestečku Barcellona Pozzo di Gotto na Sicílii, organizuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave v spolupráci s archívom Carla Palliho v Prate a Považskou galériou umenia v Žiline jeho prvú autorskú výstavu na Slovensku.  

Emilio Isgrò je konceptuálny umelec a maliar – rovnako však aj básnik, spisovateľ, dramaturg a režisér. Od šesťdesiatich rokov po súčasnosť sa tvorba Emilia Isgrò stala jednou z najoriginálnejších a najrevolučnejších, vďaka nej sa niekoľkokrát predstavil na Benátskom bienále (v rokoch 1972, 1978, 1986, 1993) a získal prvú cenu na bienále v brazílskom San Paolo (1977). Isgrò je na medzinárodnej úrovni jedným z najznámejších a najoceňovanejších predstaviteľov súčasného talianskeho umenia. Medzi jeho najvýznamnejšie cykly patria „vymazania“.

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.