Archív

Fotografia / Design/Architektúra

Miro Zagnoli

Vynaliezavosť a krása.

1. Jún - 18. Jún 2018
Čas: Od 19:00 do 19:00
Miesto: Dvorana Ministerstva kultúry
Adresa: Námestie SNP 33 , 811 01 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Ministerstvo kultúry SR

VYNALIEZAVOSŤ A KRÁSA - TALIANSKY DIZAJN VO FOTOGRAFII MIRA ZAGNOLIHO

Cieľom výstavy je poukázať na výnimočné postavenie a originalitu talianskeho dizajnu prostredníctvom fotografií Mira Zagnoliho (nar. 1952 v Reggio Emilia), ktorý sa od sedemdesiatych rokov spolupracoval s dizajnérmi, výrobcami a časopismi a podieľal na tvorbe reklamných kampaní značiek ako Alessi, Artemide, Cassina, Cinelli, Danese, Driade, De Rigo Kartell, Kettal, Luceplan, Molteni, Pirelli atď. Dizajnové predmety sa tak vďaka Zagnolimu stávajú súčasťou príbehu, ktorý nie je iba scénickou myšlienkou, ale komplexnejšou a tajomnejšou zápletkou o skutočnom živote vecí.

Portrétoval tiež osobnosti zo sveta dizajnu, módy, hudby a umenia ako Paul Smith, Bruno Munari, Alberto Meda, Jasper Morrison, Rudolf Stingel, Ron Gilad, Enzo Mari, Rolf Fehlbaum, Mimmo Rotella, Mimmo Paladino a mnohí ďalší. Fotografická výstava bude doplnená exponátmi talianskeho súčasného dizajnu, ktoré zapožičala spoločnosť Kabinet z Bratislavy.
Tá ponúka dizajnový nábytok a bytové doplnky svetových značiek ako Zanotta, Magis, Kartell, Vitra, Tom Dixon, Arflex, Cappellini a svoje multifunkčné priestory pravidelne využíva aj na organizáciu výstav českých a slovenských umelcov a dizajnérov.

Trvanie výstavy: 2. - 19. 6. / ut - ne: 10:00 - 18:00 / Vstup voľný

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.