Archív

Hudba

Luca Ciarla

Luca Ciarla solOrkestra

Pia 17. Jún 2022
Čas: 19:00
Miesto: Koncertná sieň Klarisky
Adresa: Klariská 1 , 81101 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: BKIS

Husľový alchymista Luca Ciarla tvorí hudbu slučkovým pedálom, hlasom a rôznymi hračkárskymi nástrojmi. Celú partitúru svojho orchestra predvádza sólovo pred očami poslucháčov, ktorí pri pohľade na hrajúce husle počujú zvuk gitary, violončela či perkusií. V tomto imaginatívnom hudobnom svete Luca spieva, píska, imituje rôzne nástroje a pridáva nové improvizácie; hudba sa neustále vyvíja a mení sa na fascinujúci  jednočlenný orchester. Program pozostáva z originálnch kompozícií presiaknutých stredomorskou atmosférou s minimalistickým nádychom,  ktorých nezvyčajné aranžmány vychádzajú z talianskej ľudovej tradície. 

"... v magickom akustickom zvádzaní každý dokáže rozoznať rozličné hudobné vplyvy, od neviazaného etna až po najvycibrenejší jazz." 
Il Fatto Quotidiano

Luca Ciarla je mimoriadne tvorivý a nepredvídateľný huslista, s neuveriteľnou ľahkosťou sa pohybuje na pomedzí viacerých žánrov v snahe vytýčiť si vlastnú inovatívnu cestu. Jeho magické akustické zvádzanie sa vyznačuje dokonalou harmóniou  medzi kompozíciou a improvizáciou, tradičnou a súčasnou hudbou.  Vyznačuje sa svojským nezameniteľným štýlom, ktorý ho priviedol k úspešnému účinkovaniu na mnohých festivaloch a v mekkách jazzu, klasickej a svetovej hudby takmer v 70 krajinách sveta; od Montrealského jazzového festivalu po Performing Arts Center v Hong Kongu, od Celtic Connections v Škótsku po festival Villa-Lobos v Rio de Janeiro, od Melbournského jazzového festivalu po Auditorium Parco della Musica v Ríme. V roku 2015 bol so svojím kvartetom hosťom Bratislavských jazzových dní.

"... jeden z najzaujímavejších huslistov na medzinárodnej scéne súčasnosti, schopný pohybovať sa medzi rôznymi žánrami a zvukmi bez toho, aby sa vychýlil z osi svojho nezameniteľného štýlu." 
La Repubblica

V roku 1993 ukončil na konzervatóriu štúdium hry na husle a ďalej sa vzdelával na hudobných akadémiách vo Fiesole a Saluzzo. V roku 1996 sa presťahoval do USA a pokračoval v štúdiu džezu s Davidom Bakerom na Indiana University v Bloomingtone. Neskôr si urobil doktorát na Univerzite v Arizone, kde niekoľko rokov vyučoval hru na husle a improvizáciu. Je laureátom mnohých hudobných súťaží v Taliansku aj v zahraničí, spolupracoval s významnými umelcami ako sú Greg Cohen, Chris Jarrett, Daniele Sepe, Joshua Bell, Daniele Sepe, Danilo Rea, Luciano Berio, Fabrizio Bosso.

 

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.