Archív

Literatúra / Veda

Massimo Polidoro, Pišta Vandal

La vita segreta di Leonardo da Vinci

Uto 18. Jún 2019
Čas: 20:00
Miesto: Kníhkupectvo Martinus
Adresa: Obchodná 516 , 811 06 Bratislava
Organizátori: IIC Bratislava
V spolupráci: Knihkupectvo Martinus

Massimo Polidoro (Voghera, 1969) je spisovateľ a propagátor vedy, na Univerzite v Miláne - Bicocca prednášal psychológiu paranormálnych javov a v súčasnosti vyučuje Komunikáciu v oblasti vedy na doktorandskom štúdiu Univerzity v Padove. Tvorí, moderuje a odborne zastrešuje relácie zamerané na propagáciu vedy pre televíziu RAI. Je autorom množstva kníh a článkov pre Focus a iné časopisy. Aktuálne mu vyšla kniha Leonardo, román o rebelskom géniovi. V rozhovore Pištu Vandala s autorom sa budeme rozprávať o jeho posadnutosti históriou, poslaní jeho tvorby a hlavne o Leonardovi, ktorého 500. výročie smrti si pripomíname v tomto roku.

Umberto Eco o Polidorovi povedal: «Massimo Polidoro je skutočný detektív a ak nepatríte k ľudom, ktorí sa rozplačú pri odhalení, že Ježisko nenosí darčeky, v jeho knihách sa dozviete veľa zábavných príbehov. Ale neobmedzil by som sa len na zábavu. Skutočnosť, že Polidoro má tak veľa práce znamená, že dôverčivosť je rozšírenejšia, než by sme sa nazdávali. A tak, nech je kníh ako píše on, čím viac.“

Sob 15. Feb 2020
Podobné podujatia

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.